kalap

Öltözékkiegészítők - a kiegészítők képes története

Öltözékkiegészítők - a kiegészítők képes története A női ruhák és férfiöltözékek kiegészítőinek XX. századi változásai egyben a divat egészének története is. Az Öltözékkiegészítők c. könyvben olyan jellegzetes darabokat - korabeli kalapokat, táskákat, cipőket stb. - mutat be a szerző, amelyek bár egyediek, mégis jól illusztrálják egy-egy korszak ízlését és meghatározó stílusjegyeit. Az egyes darabokhoz évszám is társul, így az olvasó lépésről-lépésre, 2000 színes illusztráció segítségével követheti nyomon a XX. század divatjának - különösen pedig a kiegészítők divatjának - változásait.


2009-10 ŐszTéli divat

Daalarna 2009A 2009/10 Ősz/Tél abszolút trendszíne a piros, melyet viselhetsz akár tetőtől talpig, mert ebben a szezonban semmiből sem túl sok a túl sok. A másik trendszín a fekete, de főleg csak azért, mert ebben a színben mutat legjobban a szezon nagy visszatérője, a bőr. Ami viszont az elmúlt szezonokból maradt ránk, és még mindig abszolút trendi, az a fényes anyagok viselése - arany, ezüst, bronz, de akár a fémesen csillogó türkiz vagy lila - mind-mind trendben tart a hideg szezonban. A vállakra - akár a boldogan naív '80-as években, újra az óriás válltömések vagy akár a még mindig trendi félvállú szabás vonzza oda a tekintetet. A szemhéjpúder idén is füstösen jó, a száj azonban most nem természetesen, inkább túlhangsúlyos, akár a peremen kívülire is megnagyobbított, a kiegészítők pedig ugyancsak nagyok és minél több, annál jobb. Ahogy a '20-as, '30-as évek Nagy Gazdasági Világválságának divatja, a mostani válságé is a csillogásról, a túlzásról, a sosehalunkmeg!-ről szól.


Nemzeti Vágta 2010 (június 2-6.)

Nemzeti Vágta 2010Vasárnap este befejeződött a magyar városok és falvak ünnepe, a 2010 június 2-6. között zajló Nemzeti Vágta 2010. A budapesti Hősök terén, a 2010. június 6-i döntőn Demecser település versenyzője, Gajdos Zsolt emelhette magasba a bajnoki cím dicsőségének szimbólumát, a Nemzeti Vágta díszkardját, és vihette haza nevezőjének a 20 millió forintos fődíjjal együtt. A második helyet Érsekhalma, a harmadik helyet pedig Bordány szerezte meg. Az ötnapos országimázs-fesztivál minden eddigi nézői rekordot megdöntött. Nem is csoda, hisz az időjárás is kegyes volt, a többtízezeres tömeg verőfényes napsütésben drukkolhatta végig a Döntőt. Bizonyára ennek is köszönhető, hogy a VIP tribün közönsége készségesen betartotta a dress code-ot, és a meghívónak megfelelően kalapot öltött, ahogy azt hagyományosan a lovasrendezvényeken szokás. A hírességek közt 'kalaposkodott' Détár Enikő és Rékasi Károly, az ex-férjének és jelenlegi színházi kollégájának nem is eredménytelenül drukkoló Janza Kata, a Vágtát megelőző kalapbemutatón is felvonuló Debreczeni Zita, valamint a kocsitoló versenyben is szerepet vállaló Keresztes Ildikó és Dombóvári Vanda. De baseball sapkában, sportos öltözetben tiszteletét tette a filmproducerré avanzsált ex-modell, Pataki Ági és producertárs férje, Kovács Gábor is. Igaz, kalap nélkül, de a VIP tribünnön ült Herczeg Zoltán is kedvesével. A megjelentek közt nagy sikert aratott az Andrássy úti Vágta Korzó, ahol az induló települések mindegyike megmutatta legjobb ízeit, kézműves portékáit, programjait, nevezetességeit. Az 56-osok terén felállított Országkonyhában minden ínyenc megkóstolhatta milyen is az alföldi, a felföldi, a dunántúli vagy akár az erdélyi ízvilág.


Coco Chanel, divattervező

Coco ChanelA modern nő megtervezője

Coco Chanel. A legenda polgári neve: Gabrielle Bonheur Chasnel, akit néhány évnyi árvaház után nagynénjei neveltek fel. A századforduló elején indult Franciaország vidéki kávéházaiból, ahol sanzonénekesnőként hódította a férfiszíveket. Valószínűleg sikeresen, mert ezek a férfiak tartották őt el hosszú éveken át. Aztán megunta a semmitmondó, félvilági életet, és egyik kitartóját rávette arra, hogy segítségével megnyithassa első divatüzletét. A bolt kalapokat kínált.

A 200708 ŐszTéli divat

Árkád 2007Egyszínűen nagyszerű

Lássuk, merre vezetnek  most a divatvilág, azaz New York, Párizs, London és Milánó kifutói! A budapesti  ÁRKÁD bevásárlóközpont jóvoltából az alábbiakban pontos képet kaphatsz arról, melyek a 2007/08 Ősz/Téli szezon trendjei színben, textilben, kiegészítőben, sminkben és frizurában. Elöljáróban annyit, hogy az aktuális retro az 1940-es évekig repít vissza, de ellenpontként azért ott a High-tec is a divatpalettán. Színben a narancs, a rózsaszín, a kék, a szürke és a zöld megfelelő árnyalatait használd és lehetőleg nagy felületen, minta nélkül, óriási kiegészítőkkel tarkítva a hatást. Frizurád pedig - ha trendet akarsz - legyen raszta, kreppelt, vagy keményen vágott, de mindenképpen hullámos.


A 2008 TavaszNyári divat

Náray Tamás 2008A divatvilág diktátorai - a Prada, a Gucci, a Chanel, az Yves Saint Laurent, a Dolce & Gabbana, Marc Jacobs, Roberto Cavalli, a Versace meg a többiek - már felvonultatták a nemzetközi kifutókon, szerintük milyen a 2008 Tavasz/Nyári szezon divatja. Merthogy a két évre előre, bizottságilag meghatározott szín és textilkártyákra építve ők azok, akik diktálják, milyen életérzést domborítson színben, mintában, fazonban a divatkövetők ruhatára. Az ő modelljeikre hangolódnak aztán a nagy és kis divatcégek a konfekciót gyártó tömegtermelésben, és belőlük meríthetsz ihletet te is. Ha szín, akkor lila, ha minta, akkor virágos, ha kiegészítő, akkor masni, ha smink, akkor hangsúlyos száj, ha pedig frizura, akkor szélfútta. De vannak más opciók is a szezonban. Ja, a jelszó: Csak természetesen! 


A Nemzeti Vágta döntőjén a dress code: elegáns ruha és kalap

Nemzeti Vágta 2010Hazánk neves divattervezői, Léber Barbara, Abodi Dóra, Mojzes Dóra divattervezők és Schilling Kolos kalaptervező az ország legnagyobb és legrangosabb lovas eseményére, a Nemzeti Vágtára terveztek kalapokat. Debreczeni Zita, Zimány Linda, Végvári Eszter, Freire Szilvia és Polgár Krisztina a Vágta ünnepélyes sorsolásán, a Hadtörténeti Múzeumban mutatták be először a divattervezők műveit. A Nemzeti Vágta nem csupán a lovas sportok szeretetének hagyományát, de a lovas sportokhoz kapcsolódó kalapviselési hagyományt is szeretné feléleszteni Magyarországon. Ezért a 2010. június 2-6. közötti verseny döntőjének napján, vasárnap (június 6.) dress code is lesz, az ajánlott viselet pedig elegáns ruha kalappal. A verseny szervezői szeretnék, ha a vendégek a lovassport iránti tiszteletből a megjelenésükkel is megadnák a módját ennek a különleges eseménynek.


Ruha, cipő, ékszer, kiegészítő


Philip Treacy, kalaptervező

Philip TreacyA kalapkirály

Philip Treacy újjáélesztette a kalapokat, a meghökkentő, nyomott mintás felületektől, az óriási tollékekig bátran mindent felhelyez a fejre, még akár madárkalitkát is. Az extrém barokk alkotások óta, amikor egész életképeket és hajókat építettek az amúgy is jelentős frizurákba, az évszázadokig legfeljebb méreteiben néha-néha megszaladó kalapok újra bármilyen formát ölthetnek. Az ír származású tervező szerint legalábbis...


WAMP - WAsárnapi MűvészPiac mostantól Budapesten is (július 16.)

I. WAMP 2006-07-16London és New York mintájára

2006. július 16-án először nyílik meg a budapesti Erzsébet téren (volt buszpályaudvar) a londoni és New York-i vásárok mintájára szervezett WAMP, vagyis a WAsárnapi Művész Piac. A WAMP szervezői az Aquanauta csoport divattervezői és egy közgazdászokból álló non-profit társulás, akik a Design Terminál és a Gödör Klub támogatásával hívták életre az első, kezdetben havi rendszerességű budapesti design és iparművészeti kirakodóvásárt. Az első WAMP-ot Soma Mamagésa és a megasztáros Póka Angéla koncertje nyitja meg délelőtt 11 órakor.


Schilling Kolos, kalaptervező, stylist

Sap-kaland Mr. Cilindernél

Magyarország Philip Treacy-je 1973-ban született, Tatán. Testnevelés tagozatos gimnazista, majd megjárja Svájcot, ahol uniós gazdasági ügyintéző szakon végez a luzerni Benedict Schuléban. Világpolgár, a Megaműsorok kalap- és geggyárosa, aki, ha kell, 15 perces sufnituningban hozza össze a föld leglátványosabb turbánját. Szeret ipari kémkedni és gyártmányt fejleszteni, bár nem feltaláló, a műanyag fóliával takart flitterborítás saját agyszüleménye. Két éve az Audi image fotóinak „stylistja”, de nélküle egyetlen lovas derby sem lehet meg, hol a nagyérdeműnek, hol a kalapversenyek zsűrijének kobakjára ültet egy-egy „Armanit”.





ALMAF