Wella
NATI 100% PUREIDEA, Kontúr Réka és Luu Anh Tuan a zágrábi Fashion Week
Nyílik a divatvilág
A 2007. március elején debütált budapesti Wella Fashion Show folyamatos jelenlétet biztosít divattervezőinek a zágrábi és prágai Fashion Weekek divatbemutatóin. A prágai, horvát és magyar szervezők közti szoros együttműködés lehetővé teszi ugyanis, hogy a sikeres dizájnerek meghívást kapjanak a testvérrendezvényekre, és így szélesebb körben is bemutathassák kollekcióikat. A Wella Fashion Show-nak köszönhetően végre elindult a nemzetközi körforgás a közép-kelet-európai divatéletben.
Az első nagy áttörést az 1996-os év hozta Gyulai Natália tervezőnek
NATI 100% PURE IDEA
Az első nagy áttörést az 1996-os év hozta Gyulai Natália tervezőnek, mikor tizenötezer tervező közül megnyerte a 4th International World Fashion Contest fődíját Japánban, amit a Nina Ricci Divatház vezető tervezője adott át. Ezt követően külföldön és itthon számos designer-díjat nyert, valamint kiállítások és divatbemutatók állandó meghívottjaként képviseli a magyar design-t. Meghívottként Olaszország, Spanyolország, Belgium,Svájc, Franciaország, Finnország, Németország, Ausztria, Japán és Kína kifutóin vonultak föl modelljei és kerültek kiállításra alkotásai.
Hajas László, mesterfodrász
Akit maga Vidal Sassoon is elismert!
A magyar fodrászat emblematikus kulcsfigurája a hetvenes években kezdte pályafutását. Családi indíttatásra végezte el a Fodrász Akadémiát, majd versenyezni kezdett, 1982-ben hetedik helyezést ért el a párizsi fodrász világbajnokságon. Rá egy esztendőre nyílt első szalonja, melynek abban az időben a belsőépítészek is csodájára jártak. Szakmai sikerein túl, az első közép-kelet európai fodrász, aki Tony Rizzótól meghívást kapott a londoni Alternative Hair Showra, majd az országjáró Wella turnék oszlopos tagjaként öregbítette hivatása becsületét, rengeteg külföldi vendégszereplésnek tett eleget, többek közt Cannes-ban, az utánpótlás kinevelésére is gondot fordít. Nem csupán a Magyar Fodrász Kozmetikus Egyesület elnökeként fontos számára a fiatalok istápolása, növendékei évről-évre ringbe szállhatnak a Hajas Kupáért, mi több, az általa létrehívott Intercoiffure Hungary szervezet is fejlődésüket segíti. Hajasnak persze nemcsak a fodrászolló áll jól a kezében, de a fakanál és a mikrofon is, ha kell, táncol és van olyan fok, ahol még retteg is. Igaz, a médiaszerepléseket nem tartja lételemének, mint mondja „jópofa kiruccanások” csupán, melyeket szeret és élvez, első helyen a hivatása áll. Hol egy-egy szépségverseny királynőjelöltjének álmodik új hajkoronát, hol a honi művészek és politikusok szépülnek kezei között. Dávid Ibolyától, Claudia Schifferig bezárólag, sokan hálásak neki ápolt, gondos frizurájukért.
Lakatos Márk, stylist
A „barokkember”
Lakatos Márk, ahogy a karizmatikus személyiségek szokták, megosztja az embereket. Lehet őt szeretni, nem szeretni, de szó nélkül hagyni munkásságát, elképzelhetetlen. Színházi jelmeztervező, Zob Kati divattervező nélkülözhetetlen szárnysegédje, afféle polihisztor mindenes, agent provocateur, 'kényszerúttörő', kifogyhatatlan ötletgyáros és mi még…? Talán a véletlen szeszélye, hogy a természetfeletti érzékenységgel megáldott stílusvirtuóz, végül a TV2-n futó Megasztár stylistjaként híresült el.
Kenguru, divattervező
A party wear hazai atyja
Kenguru, alias Mayer Balázs tetoválóként kezdte, sokan dicsérték - és hordják ma is - ügyes keze munkáját. Aztán textilre vágyott, és pólók tervezésével folytatta. Majd gondolt egy merészet, és összehozott egy teljes kollekciót. Első önálló divatbemutatóját 1994. decemberében tartotta a budapesti Fortuna Disco-ban. Ennek sikerén felbuzdúlva döntött a folytatás mellett. Kollekciói azóta már felvonultak az egykori Fashion Café-ban az Andrássy úton, a gödöllői Grassalkovich Kastélyban, de a londoni SW1 Club-ban is.
Az első Wella Fashion Show előzetes sajtótájékoztatóján jártunk
Három nap a hazai divat legjavából
Március 2-től három napon át a divaté a főszerep a városligeti Vajdahunyad várában, a Mezőgazdasági Múzeumban. Az első Wella Fashion Show-n számos hazai és nemzetközi divattervező mutatja majd be kreációit. A sajtó képviselői a Hilton Budapest WestEndben gyűltek össze, hogy informálódjanak az eseményről. A forgóajtó Tóth Bori divattervezőt perdíti be az előtérbe, a barnaöltönyös londinerek biccentenek a csinos jövevénynek, majd a lift irányába terelik a művésznőt. A felvonó az M szintig szalad, ahol is Vass Kata, a Wella Fashion Show bájos sajtófőnöke köszönti az érkezőt. A Hilton név mondhatni kötelez, a stílusos belteret a mennyezeten félkörívben végigfutó, apró lámpácskák sora világítja meg, a meleg fénygömböcskékkel harmonizáló barnás kárpitot ezüstszínű, fehér körmintázat tagolja, a terülj-terülj üvegasztalokon reggeli gyanánt, forró fekete gőzölög. A no smoking! érvényben van ugyan, ellenben a szomjasaknak korlátlanul szabad a vásár.
Az International Fashion Show sajtótájékoztatóján jártunk
A név új, a célkitűzés a régi!
Bizonyára sok divatrajongó számára emlékezetes az első ízben 2007. tavaszán megrendezett Wella Fashion Show. Bár a többnapos divatrendezvényt azóta International Fashion Show névre keresztelték, lényege mit sem változott. Ezúttal a XIII. kerületi Show-Room Rendezvényház és Élményközpont biztosít bemutatkozási lehetőséget a hazai fiatal és vezető tervezőknek, valamint külföldi designereknek, aktuális kollekcióiknak. Október 27-28-án 17.00, 19.00 és 21.00 órától tematikus divatbemutató-blokkok várják a nagyérdeműt.
A Wella Professionals Team fodrászbemutatóján jártunk (november 20.)
Hajvarázs a porondon
A Wella 2008-as hajtrendeket bemutató, show-elemekkel tarkított fodrászbemutatójára meglehetősen szokatlan környezetben került sor. Az egész napos eseménynek otthont adó Fővárosi Nagycirkusz porondján nemcsak a hajvirtuózok krémje, Krizsán Győző, Papasz Vasziliosz, a Nap Fodrászának kikiáltott Pikler Tibor – a sort hosszasan lehetne folytatni – tette tiszteletét, a rendezvény konferanszaként Tillát köszönthettük, aki a Megasztár és a Megatánc gyöngyszemeit szintén dobogóra csalta. Míg a háttérben olyan sminknagyágyúk dolgoztak a felvonuló modellek szépségén, mint Sipos Zita és csapata, vagy Gáspár Viki, a produkciók zömének rendezéséért Lakatos Márk és Lukács Gabi összeszokott párosa felelt.
Norman Gábor, ex-modell, divatbemutató rendező, látványfelelős
„Tervezem, hogy sűrűbben járjak haza!”
Kisfiúként táncos és színész karrierről álmodott, de egy váratlan sérülés kis híján derékba törte pályáját. Norman Gábor persze nem adta fel, bár kereset kiegészítésnek indult, iskolái mellett a bécsi modellvilág krémjébe csöppent. Később az Offline produkciók rendezőjeként vívott ki elismeréseket, többek közt dolgozott a nyafkaságáról hírhedt szupermodellel, Naomi Campbellel is, majd 2000-ben ismét új vizekre evezett. A Los Angeles-i egyetem elvégzése után most hollywoodi csúcsprodukciók látványtervéért felel. Noha jövőjét továbbra is filmes vonalon képzeli el, a divatbemutatóknak sem intett végleg búcsút. Idehaza a Werk Akadémia fiataljaiba csöpögteti a rendezvényszervezés csínját-bínját, egy-egy nagysikerű rendezvény erejéig keresztapaságot vállal, vagy a magyar közízlést fejleszti, építgeti.
Náray Tamás, divattervező
Aki a rózsát szereti…
Alázat, fegyelem, tehetség, karizma… – sorolhatnánk, mind-mind a siker alapkövei. Náray Tamás külkereskedelmi közgazdászként főnöki javaslatra vágott neki az ipari formatervező szaknak. Eleinte divatbemutató rendezőként, a honi modellképzés úttörőjeként híresült el, neve hosszú időre összeforrt a Magyar Divatintézettel. Ösztöndíjasként került Ted Lapidus-höz. Párizsi karrierjének búcsút intve a rendszerváltás után tért haza, nem bánta meg, de azért mást várt. Húszéves pályafutása csúcsán, egy Lovagkereszttel a tarsolyában, még mindig azt vallja: „Egy divattervező akkor jó, ha megveszik és hordják a ruháit.”.