Ted Lapidus

Náray Tamás 200708 ŐszTéli kollekciójának nagybemutatóján jártunk

Náray TamásÚjragondolt klasszikusok, lezser elegancia

120 ruha, 33 lány, 8 sminkes, 25 öltöztető, közel 1000 vendég – ha numerusokban szeretnénk kifejezni, valahogy így festene Náray Tamás nagyszabású kollekció bemutatója. Igaz, a számmisztika ezzel közel sem ér véget, a klasszikus kosztümkabátkák, vagány nercbundák, finom csipke pelerinek, földet seprő estélyik doajenje, immáron 20. évfordulóját ünnepli a divat világában. A fényűző előadás nem csak a jeles alkalomnak szólt, a tervezők tervezője a nemrégiben adományozott állami kitüntetés előtt is szerette volna illő módon leróni tiszteletét.


Fashion Craft Art a Budapest Galériában (november 19.)

Divat és művészet kéz a kézben

28 tervező, 180 öltözék ruhások, kötősök, bőrösök műhelyéből. 2007. november 19-én a magyar iparművészek színe-java gyűlt össze a Budapest Galériában, ahová rendhagyó módon, most nem a festmények vonzották be a jelenlévőket, hanem a már-már művészi szintre emelt ruha remekek, a Fashion Craft Art nevű divatmegmozduláson, Tankó Judit, tervező szervezésében. Feltörekvő, ifjú tehetségek és már hírnévre szert tett tervezők modelljei egyaránt felvonultak ezen az estén, a galéria közepén leterített, ideiglenesen kifutóvá avanzsált vörös szőnyegen. Művészi divat vagy divatos művészet? Ki tudja, a lényeg úgysem más, mint az alkotás élménye, az esztétikum és a funkcionalitás mesteri ötvözése.


Náray Tamás, divattervező

NárayTamásAki a rózsát szereti…

Alázat, fegyelem, tehetség, karizma… – sorolhatnánk, mind-mind a siker alapkövei. Náray Tamás külkereskedelmi közgazdászként főnöki javaslatra vágott neki az ipari formatervező szaknak. Eleinte divatbemutató rendezőként, a honi modellképzés úttörőjeként híresült el, neve hosszú időre összeforrt a Magyar Divatintézettel. Ösztöndíjasként került Ted Lapidus-höz. Párizsi karrierjének búcsút intve a rendszerváltás után tért haza, nem bánta meg, de azért mást várt. Húszéves pályafutása csúcsán, egy Lovagkereszttel a tarsolyában, még mindig azt vallja: „Egy divattervező akkor jó, ha megveszik és hordják a ruháit.”.





ALMAF