Pataki Ági
modell
Eniko Mihalik
Nemzeti Vágta 2010 (június 2-6.)
Vasárnap este befejeződött a magyar városok és falvak ünnepe, a 2010 június 2-6. között zajló Nemzeti Vágta 2010. A budapesti Hősök terén, a 2010. június 6-i döntőn Demecser település versenyzője, Gajdos Zsolt emelhette magasba a bajnoki cím dicsőségének szimbólumát, a Nemzeti Vágta díszkardját, és vihette haza nevezőjének a 20 millió forintos fődíjjal együtt. A második helyet Érsekhalma, a harmadik helyet pedig Bordány szerezte meg. Az ötnapos országimázs-fesztivál minden eddigi nézői rekordot megdöntött. Nem is csoda, hisz az időjárás is kegyes volt, a többtízezeres tömeg verőfényes napsütésben drukkolhatta végig a Döntőt. Bizonyára ennek is köszönhető, hogy a VIP tribün közönsége készségesen betartotta a dress code-ot, és a meghívónak megfelelően kalapot öltött, ahogy azt hagyományosan a lovasrendezvényeken szokás. A hírességek közt 'kalaposkodott' Détár Enikő és Rékasi Károly, az ex-férjének és jelenlegi színházi kollégájának nem is eredménytelenül drukkoló Janza Kata, a Vágtát megelőző kalapbemutatón is felvonuló Debreczeni Zita, valamint a kocsitoló versenyben is szerepet vállaló Keresztes Ildikó és Dombóvári Vanda. De baseball sapkában, sportos öltözetben tiszteletét tette a filmproducerré avanzsált ex-modell, Pataki Ági és producertárs férje, Kovács Gábor is. Igaz, kalap nélkül, de a VIP tribünnön ült Herczeg Zoltán is kedvesével. A megjelentek közt nagy sikert aratott az Andrássy úti Vágta Korzó, ahol az induló települések mindegyike megmutatta legjobb ízeit, kézműves portékáit, programjait, nevezetességeit. Az 56-osok terén felállított Országkonyhában minden ínyenc megkóstolhatta milyen is az alföldi, a felföldi, a dunántúli vagy akár az erdélyi ízvilág.
A nanushka 200708 ŐszTéli bemutatóján jártunk (szeptember 28.)
„Ha téli éjszakán egy utazó…”
Homérosz óta művek tömkelege épül az utazás toposza köré. No de mi a helyzet, ha maga a magányos utazó válik divatbemutató főhőssé? Nanushka, aki maga is gyakorlott „traveller” – alig tért haza New Yorkból, máris a párizsi Fashion Weekre tart - hajó és tutaj helyett a zajos-robosztus repülőgép mellett döntött. Az Erzsébet téri Gödör Klub, akár egy felbolydult hangár. Nem csak a koncepció üdítő, a Sándor Szandrára jellemző letisztult vonalvezetés, a könnyen variálható, lendületes holmik sem vesztettek varázsukból.
Manier – Németh Anikó rendhagyó bemutatója Király Tamás rendezésé
Love, Passion, Fashion Show – Szerelem, Szenvedély, Divat
A hagyományoktól eltérő, széles szakmai összefogással született egyfelvonásos színházi produkciónak az Iparművészeti Múzeum adott otthont. A düsseldorfi IGEDO-n az Év felfedezettjeként ünnepelt Németh Anikó ezúttal az üvegtetős, csipkés árkádokkal határolt intézmény medencéjében állította fel a Manier bájbazárját, hogy s(z)erelem-ittas „babamodelljei” a fülledt, törökfürdőre emlékeztető „díszletek” között induljanak sétára a kifutón. Urambocsá a divatpápa, Király Tamás parancsára a nézőközönség soraiból levadászott kísérőikkel swingbe kezdjenek, Harcsa Veronika frenetikus, Pataki Ági által is méltán nagyra becsült szólójára. S ez csupán néhány finomság, a ránk leselkedő tucatnyiból. Lévén szuperprodukció, a backstageben szorgoskodó sminkesekről, fodrászokról sem feledkezhetünk meg. Míg a méretes vattacukor frizurákat és Prada hatású, szöszös kontyokat a híres Hajas-tanítvány, Koczka és tehetséges kolleganője, Sári Kata készítette, a modellek varázsos make-upjáért Titkos Bernadett felelt. Az impozáns ezüstékszerek újfent Varga Miklós keze közül kerültek ki, a lábbelik többek közt Vágó Réka és Illés Kati műhelyéből, a kiegészítőket, a Manier költemények formavilágához frappánsan igazodó táskákat pedig, Balák Tímea készítette.
Divatolimpia 2006 döntő (október 5.)
Divatolimpikonokat avattak
Három a magyar igazság - tartja a mondás. A Magyar Divat Szövetség által szervezett Divatolimpia 2006 - amely ma a legnagyobb pénzdíjazású hazai divattervező verseny - a harmadik a sorban és idén is három kategóriában indulhattak a szárnypróbálgató dizájnerek, hogy elnyerjék a háromszor három- (azaz kilenc) -tagú, szakmai zsűri - köztük az Elite Magazin és a magyar GLAMOUR főszerkesztőinek, valamint Pataki Ági ex-modellnek - kegyeit. Idén az ’Üzleti Márkatermék’ kategóriában végül nem avattak győztest, a ’Wellness’-ben megosztották, az ’Etnikum’-ban pedig megkettőzték a fődíjat a szigorú itészek.
S. Hegyi Lucia, divattervező
Egy lélekszabászról
Egyike hazánk vezető divattervezőinek. Tüzes, határozott asszony, ami nem is csoda, hiszen a Nyilas jegyében született, 1959. december 17-én. Magáról, a múltról nem szívesen beszél - untatja, mondja -, pedig abból az elmúlt 20 évből táplálkozik a Luan by Lucia divatház Horoszkóp kollekciója, vagy a legújabb, a Freskó, és az a segítő energia is, mellyel a szárnyukat bontogató divattervező tanoncokat tanítgatja a repülés művészetére. S. Hegyi Lucia tervezett már filmre is, olimpiára is, de alkalomtól függetlenül mindig a lelkeket szabja.
Backstageparty 2007 (december 16.)
Heves-jeges, édes-savanyú
A Norman Gábor, a Griff Gentlemen’s és a Werk Stílus és Kommunikációs Akadémia hallgatói által tető alá álmodott esemény, a honi divatszakma identitás- és egységteremtő rendezvénye, egyúttal a Vörösmarty téri irodaház csupaüveg átriumában helyet kapott Viper Lounge avató bulijaként is funkcionált. A Wintergarten stílusú szórakozóhely különlegessége, hogy nincs teljesen elszigetelve a külvilágtól, így aztán az est folyamán a melegségről nem csak a kitűnő társaság gondoskodott, többek közt a Passport Magazin kitüntetettjei: Epres Panni és Kinter Oszkár, a beltéri fűtőelemek és a bögrében szervírozott, illatos forralt bor is jó szolgálatot tett. Bíró Ica és Sütő Enikő arcáról sem fagyott le a mosoly a magyar divat születésnapján!