Magyar Divatintézet

Mi az a Magyar Divat Szövetség?

Magyar Divat Szövetség története, céljai egy percben

A Divatolimpia idén (2006) harmadszorra került megrendezésre, és mint a legmagasabb pénzdíjazású divattervező verseny (kategóriánként félmillió forint) évről-évre nagyobb, országos érdeklődésre tart számot. De szervezőjéről, a Magyar Divat Szövetségről talán mégsem tudja mindenki, mi fán terem. Volt egyszer, hol nem volt... Volt egyszer egy Divatintézet. Magyarországon sok-sok éven át Divatintézet volt a divat fészke, ahol a szárnyukat bontogató divattervezők, modellek cseperedtek. Többek közt Náray Tamás, divattervező is innen röppent ki. Aztán a rendszerváltozás hozta új szelek felborították a fészket, és a sok tyúkanyó szerteröppent belőle. Míg aztán úgy döntöttek, nem jól van az, hogy a divatvilág tapasztaltjai szétszéledve élnek, és hogy összehozzák újra a kompániát. 2003. júniusában ezért megalapították a Magyar Divat Szövetséget. A Fővárosi Bíróság 10558. sorszám alatt jogerős végzéssel vette nyilvántartásba.


Backstageparty 2007 (december 16.)

BackstagepartyHeves-jeges, édes-savanyú

A Norman Gábor, a Griff Gentlemen’s és a Werk Stílus és Kommunikációs Akadémia hallgatói által tető alá álmodott esemény, a honi divatszakma identitás- és egységteremtő rendezvénye, egyúttal a Vörösmarty téri irodaház csupaüveg átriumában helyet kapott Viper Lounge avató bulijaként is funkcionált. A Wintergarten stílusú szórakozóhely különlegessége, hogy nincs teljesen elszigetelve a külvilágtól, így aztán az est folyamán a melegségről nem csak a kitűnő társaság gondoskodott, többek közt a Passport Magazin kitüntetettjei: Epres Panni és Kinter Oszkár, a beltéri fűtőelemek és a bögrében szervírozott, illatos forralt bor is jó szolgálatot tett. Bíró Ica és Sütő Enikő arcáról sem fagyott le a mosoly a magyar divat születésnapján!


Náray Tamás, divattervező

NárayTamásAki a rózsát szereti…

Alázat, fegyelem, tehetség, karizma… – sorolhatnánk, mind-mind a siker alapkövei. Náray Tamás külkereskedelmi közgazdászként főnöki javaslatra vágott neki az ipari formatervező szaknak. Eleinte divatbemutató rendezőként, a honi modellképzés úttörőjeként híresült el, neve hosszú időre összeforrt a Magyar Divatintézettel. Ösztöndíjasként került Ted Lapidus-höz. Párizsi karrierjének búcsút intve a rendszerváltás után tért haza, nem bánta meg, de azért mást várt. Húszéves pályafutása csúcsán, egy Lovagkereszttel a tarsolyában, még mindig azt vallja: „Egy divattervező akkor jó, ha megveszik és hordják a ruháit.”.





ALMAF