W. Wieger Mariann képző- és iparművész kiállítása (július 30-szeptember 30.)
W. Wieger Mariann, képző- és iparművész \Summa\ címmel rendez kiállítást a Nemzeti Táncszínház halljában 2004. július 30. és szeptember 30. között.
Summa
W. Wieger Mariann, képző- és iparművész "Summa" címmel rendez kiállítást a Nemzeti Táncszínház halljában 2004. július 30. és szeptember 30. között. Az esemény követi az összművészeti rendezvények trendjét, ráadásul két irányból is. Az egyik irány a kiállítást befogadó budapesti Nemzeti Táncszínházé, amely megnyitása óta teret ad a társművészeteknek is. A másik irány pedig az alkotóé, aki portrék, tájak és ezoterikus képek mellett táncot is fest. W.Wieger Mariann kalandvágyó személyiség. Nem kenyere a megszokott, az egysíkú. Alkotásai – bár jól megalapozott szakmai tudásról tesznek tanúbizonyságot – új utak kereséséről árulkodnak. Mariann a képzőművészet és az iparművészet ezermestere. Belvárosi művészeti stúdiójában – ahol kicsiket és nagyokat oktat a szakmára – tucatnyi technikát leshetnek el tőle tanítványai. Otthonosan mozog az olaj, az akvarell, a pasztell és a grafika területén, de tanít és művel textil– és divatterevezést, sőt, bőrművességet is.
De nem áll meg a kézzel foghatónál, világszemléletét szavakba is önti: verseket ír.
’Hosszú utadon pihenj meg vándor
Ne mozdulj, csak nézz
Nézz vissza a mából
Kutasd multad szép emlékeit
Tervezd meg belőle álmaid
És érd el, érintsd meg jövőd értékeit.’
A batikolással készült tánc-mementók azt hivatottak megörökíteni, amitől a tánc az ami: az emberi test kifejezőkészségét, a mozdulatba zárt energiát, a bájt, a kellemet. De a kimerevített koreográfián túl az egyes táncok hangulatát, közegét is tükrözik a képek. Színviláguk atmoszférát teremt.
A ’Tánckultúrák’ képsorozatot bővítendő, Mariann azt tervezi, magyar néptánc csoportokat keres föl. A képek skiccei a próbák során készülnek majd, a végeredmény pedig a műterem magányában. A magyar néptánc mellett az ír is megragadta a képzőművész fantáziáját. A sorozatba ezért bekerül majd a különleges lábtechnikájú ír mozdulatsor egy-egy eleme is.
Mariann híve a művészetek közötti átjárásnak és összefogásnak. Kiállításának megnyitóin rendszeresen szerepelnek táncosok, zenészek. Úgy érzi, a művészet itthon nincs eléggé megbecsülve, ezért segíti és népszerűsíti a társművészeteket és annak tehetséges képviselőit a saját eszközeivel.
A kiállítás, ahogy a cím – ’Summa’ - is sugallja, összegzés. Bőrképek és olajfestmények, tájképek és portrék kerültek a falakra, egységes egészt alkotva. A nagyérdemű elé kerültek Mariann legújabb büszkeségei, az ezoterikus témájú képek is. Az alkotások különös pókfonálként tapadnak a papírra, beteljesedést sugallva.
A kiállítás megnyitóján részt vevők kedves hagyomány részesei voltak: a javarészt gyűjtőkből álló közönség tombolajegyért cserébe néhány W.Wieger Mariann alkotást vihetett haza. A nyeremény garantált volt, ahogy a műélvezet is az mindazok számára, akik felkeresik a kiállítást a Budai Várban.
Fotók W. Wieger Mariann Summa című kiállításárólÍrta: Darnyik Szilvia , Dátum: 2004-08-03
- Divatipar
- Divattervező
- Kiállítás és vásár
- Táska
- Táskatervező
- Design
- Kult
- Programajánló
- Riport
- 2004
- Augusztus
- Budapest
- Bőr
- Darnyik Szilvia
- Július
- Szeptember
- Textil
- Táncos
- összművészet