Dávid Ibolya

Hajas László, mesterfodrász

Akit maga Vidal Sassoon is elismert!

Hajas LászlóA magyar fodrászat emblematikus kulcsfigurája a hetvenes években kezdte pályafutását. Családi indíttatásra végezte el a Fodrász Akadémiát, majd versenyezni kezdett, 1982-ben hetedik helyezést ért el a párizsi fodrász világbajnokságon. Rá egy esztendőre nyílt első szalonja, melynek abban az időben a belsőépítészek is csodájára jártak. Szakmai sikerein túl, az első közép-kelet európai fodrász, aki Tony Rizzótól meghívást kapott a londoni Alternative Hair Showra, majd az országjáró Wella turnék oszlopos tagjaként öregbítette hivatása becsületét, rengeteg külföldi vendégszereplésnek tett eleget, többek közt Cannes-ban, az utánpótlás kinevelésére is gondot fordít. Nem csupán a Magyar Fodrász Kozmetikus Egyesület elnökeként fontos számára a fiatalok istápolása, növendékei évről-évre ringbe szállhatnak a Hajas Kupáért, mi több, az általa létrehívott Intercoiffure Hungary szervezet is fejlődésüket segíti. Hajasnak persze nemcsak a fodrászolló áll jól a kezében, de a fakanál és a mikrofon is, ha kell, táncol és van olyan fok, ahol még retteg is. Igaz, a médiaszerepléseket nem tartja lételemének, mint mondja „jópofa kiruccanások” csupán, melyeket szeret és élvez, első helyen a hivatása áll. Hol egy-egy szépségverseny királynőjelöltjének álmodik új hajkoronát, hol a honi művészek és politikusok szépülnek kezei között. Dávid Ibolyától, Claudia Schifferig bezárólag, sokan hálásak neki ápolt, gondos frizurájukért.


Náray Tamás, divattervező, Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje

A francia elegancia hazai képviselője

Náray TamásA Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjét vehette át Náray Tamás, divattervező 2007. augusztus 20.-án, a budapesti Iparművészeti Múzeumban tartott Szent István napi ünnepségen. A díjat Sólyom László, köztársasági elnök megbízásából adta át Dr. Hiller István, oktatási és kulturális miniszter hazánk három neves divattervezőjének, hiszen Náray Tamás mellett S. Hegyi Lucia és Zoób Kati, divattervező is átvehették a megtisztelő kitüntetést. A divat talán újra helyet kap a hazai kulturális élet palettáján.


Náray Tamás Haute Couture 2004 nagybemutató az Ybl Palotában

Náray Tamás 2004Pazar, fennkölt, fejedelmi

'Pazar, fennkölt és fejedelmi’ – így jellemezte kollekcióját Náray Tamás a 2004-es Haute Couture bemutatójának megnyitóján. Ha szerénytelenségnek hangzanék, higgyék el, nem az. Alkalmik, estélyik és báliruhák mesés forgataga vonult fel azon az estén az Ybl Palota tükör-kifutóján. A kifutó végével szemközt,  az est fővendégének járó helyen Dávid Ibolya, az MDF elnöke ült, aki évek óta Náray kosztümjeiben közszerepel, példát mutatva hazánk vezető asszonyainak, hogy utasítani csinosan is lehet. A divat több ma már, mint ruhák és kiegészítők egyenbe-szabása. Művészetté nőtte ki magát, önkifejezési móddá, iparművészeti fórummá. Így aztán érthető, hogy tervező és rajongó egyaránt igényli a szabadságot. Ezért az alkalmazott művészet termékein túl időről-időre teret kap egy szabadabb vélemény-nyilvánítás is. Ezt nevezik a divatszakmában ’haute couture’-nek.





ALMAF