Németh Anikó

Utoljára látható...

Utoljára látható...

Értesítünk minden kedves vendégünket, hogy a Manier Haute Couture Szalon augusztus elejétől a Dalszínház utca 10. I. em. 2-ben működik tovább.


Tükörország

Manier 20112011 tavasz/nyár szabadtéri divat-performance a Hajós utcában az Opera szomszédságában, ahol minden az önmagaddal való megismerkedést segíti, Tükörországba lépve kitárulnak az öltözködés perspektívái, kommunikációs lehetőséggé válnak választásaid kényszerei és kimeríthetetlenül kreatív örömforrássá önmagad stílusának megtalálása, rég elfeledett vágyaid transzformálása mostani életed terébe.


Manier 2010. ősztél bemutató Let's Misbehave!

Manier 2010. ősztél bemutató LetA Manierra jellemző varázslatos világ tárult elénk Németh Anikó 2010. ősz/tél kollekciójának bemutatóján. Cole Porter Let's Misbehave vagyis Légy engedetlen címet viselő, 1927-ben megjelent klasszikusának hangulatát idézte meg a Manier Divatház az azonos nevet viselő 2010-es őszi/téli kollekciójával az Iparmővészeti Múzeumban. A XX. század eleji modern nő érezvén a szüfrazsett-mozgalom szelét, fittyet hány a konvenciókra, megkurtítja a haját, a régmúlt hosszú szoknyáit, leveti fűzőjét, elég bátor ahhoz, hogy nadrágot viseljen és cigarettázzon, repül, autót vezet, jazz klubokba jár, részt kér az életből és a döntésekből.


Opera Couture: a Manier Nyárköszöntő Ünnepe (június 28.)

Manier Opera CoutureA Magyar Állami Operaház és a Manier Divatház szervezésében 2010. június 28-án Nyárköszöntő Ünnepet rendez a belvárosban, a budapesti Operaház tőszomszédságában, a Hajós utcában (1061 Budapest, Hajós utca 12.), mely erre az estére átváltozik igényes őszművészeti találkozóhellyé. Az Opera Couture rendezvény célja e városrész kreatív energiáinak és azok egymásra hatásának bemutatása nyáriasan könnyed, szórakoztató formában. A nagyvárosokban az Operaház saját falait átlépő, kulturális közeggé alakul, mintegy kiterjesztve kulturális auráját. Az Operaház a múltból a jövőbe tekintő, mindezt egyszerre megtestesítő szimbólum, Budapest kultúrájának image eleme. Az Operaház és a Manier Divatház összefogásának célja, hogy minél többen kedvet kapjanak az operához. A Manier Divatház tervezője, Németh Anikó csatlakozott a 'Szeretem az Operát' kampányhoz, minthogy művészetük, ars poeticájuk több ponton is párhuzamban áll: a tervező előszeretettel alkalmazza történelmi korok szabásvonalait, sziluettjeit, kézműves megoldásait, emellett elkötelezett híve az innovációnak, kísérletezésnek is és fontos számára a társművészetekkel való együttműködés, az összművészeti szemlélet.


Mélyvíz, avagy kerekasztal-beszélgetés a magyar divatéletről

EMDSZ2009. október 3-án az Iparművészeti Múzeum üvegcsarnokában tekinthettük meg azt az installációt, amely a Budapest Couture keretén belül mutatta be a magyar haute couture divattervezők munkáit kortárs képzőművészeti alkotásokkal együtt. A kiállítás és a Budapest Couture programsorozat célja, hogy segítségével a divat itthon is a kultúra szerves részévé váljon – olvashattuk a sajtóanyagon. A múzeumban látott válogatás a haute couture tágabb értelmezését tárta elénk, amely bemutatta az alkotások gyűjtői, művészi értékét, társadalmi vonatkozásait, új kontextusba helyezve ezzel a haute couture divattervezők ruhakölteményeit. A kiállítást az EMDSZ által szervezett szakmai kerekasztal-beszélgetés egészítette ki, ahol a hazai divatélet fontos kérdéseire keresték a választ az egybegyűltek.


Budapest Couture - EMDSZ kiállítás és kerekasztal beszélgetés

EMDSZ logók 20092009. október 2-án, pénteken 20:00-kor nyitja meg az EMDSZ a Budapest Couture című rendezvényét az Iparművészeti Múzeumban (1091 Budapest, Üllői út 33-37.). A Design Hét 2009 keretén belül október 2-től 4-ig minden divat iránt érdeklődő megtekintheti az EMDSZ gondozásában megszületett kiállítást. Október 3-án 14:00-tól 18:00-ig pedig szakmai kerekasztal beszélgetésen vehetnek részt azok, akiknek nem közömbös a magyar divat és dizájn sorsa. Az Első Magyar Divattervezők Szövetsége ugyanis társadalmi vitát kezdeményez a divat hazai és nemzetközi szerepéről, a divat-design kultúrális és művészeti, valamint szociológiai és gazdasági összefüggéseiről - mindezt az alkotók, a sajtó és a társművészetek képviselőivel, valmints meghívott előadók közreműködésével. Az esemény sajtótájékoztatója 2009. október 3-án 13:00-tól a kerekasztal beszélgetés megkezdéséig tart majd.


Manier – Németh Anikó rendhagyó bemutatója Király Tamás rendezésé

ManierLove, Passion, Fashion Show – Szerelem, Szenvedély, Divat

A hagyományoktól eltérő, széles szakmai összefogással született egyfelvonásos színházi produkciónak az Iparművészeti Múzeum adott otthont. A düsseldorfi IGEDO-n az Év felfedezettjeként ünnepelt Németh Anikó ezúttal az üvegtetős, csipkés árkádokkal határolt intézmény medencéjében állította fel a Manier bájbazárját, hogy s(z)erelem-ittas „babamodelljei” a fülledt, törökfürdőre emlékeztető „díszletek” között induljanak sétára a kifutón. Urambocsá a divatpápa, Király Tamás parancsára a nézőközönség soraiból levadászott kísérőikkel swingbe kezdjenek, Harcsa Veronika frenetikus, Pataki Ági által is méltán nagyra becsült szólójára. S ez csupán néhány finomság, a ránk leselkedő tucatnyiból. Lévén szuperprodukció, a backstageben szorgoskodó sminkesekről, fodrászokról sem feledkezhetünk meg. Míg a méretes vattacukor frizurákat és Prada hatású, szöszös kontyokat a híres Hajas-tanítvány, Koczka és tehetséges kolleganője, Sári Kata készítette, a modellek varázsos make-upjáért Titkos Bernadett felelt. Az impozáns ezüstékszerek újfent Varga Miklós keze közül kerültek ki, a lábbelik többek közt Vágó Réka és Illés Kati műhelyéből, a kiegészítőket, a Manier költemények formavilágához frappánsan igazodó táskákat pedig, Balák Tímea készítette.


NeoRomantika divatshow a Művészetek Palotája Főlépcsőjén

NeoRomantika divat-showHét divattervező együtt a hazai divatért

Hét divattervező az élvonalból úgy döntött, megpróbálják együtt. Népszerűsítendő a hazai divatot itthon és külföldön, létrehozták a Magyar Divattervezők Szövetségét. A Művészetek Palotájának Főlépcsőjén ez alkalomból tartott divatbemutatón - mely záróakkordja volt a Romantika Fesztiválnak is - Konsánszky Dóra, Léber Barbara, S. Hegyi Lucia, Makány Márta, Németh Anikó, Sziráczky Brigitta, Joó Beatrix és Kovács Andor egyéni stílusukban fogalmazták meg, milyen a nő, ha neoromantikus. Az estét tovább színesítendő, a tervezők nem csupán kollekcióikat hozták el az estére, hanem egy-egy sztárvendéget is, saját ruhájukba bújtatva. Így került kifutóra Vincze Lilla, Tornóczki Anita, Pindroch Csaba, Szinetár Dóra és Rost Andrea is.


Gyulai Mihálly, az Első Magyar Divattervezők Szövetségének elnöke

Tíz tervező a hazai divatért

Gyulai Mihály, az Első Magyar Divatszövetség (EMDSZ) elnöke szerint minden feltétel adott ahhoz, hogy a divat ne csak szűk érdekcsoportok magánügye legyen, de az egész országot lázba hozó, sakkban tartó, stílusteremtő közüggyé nője ki magát. Divattervezőinken, a mecenatúrán és nem utolsósorban rajtunk, befogadókon múlik, a közeljövőben Tokióhoz, Milánóhoz hasonlóan Budapest is divatközponttá válik-e, vagy sem.


Norman Gábor, ex-modell, divatbemutató rendező, látványfelelős

Norman Gábor„Tervezem, hogy sűrűbben járjak haza!”

Kisfiúként táncos és színész karrierről álmodott, de egy váratlan sérülés kis híján derékba törte pályáját. Norman Gábor persze nem adta fel, bár kereset kiegészítésnek indult, iskolái mellett a bécsi modellvilág krémjébe csöppent. Később az Offline produkciók rendezőjeként vívott ki elismeréseket, többek közt dolgozott a nyafkaságáról hírhedt szupermodellel, Naomi Campbellel is, majd 2000-ben ismét új vizekre evezett. A Los Angeles-i egyetem elvégzése után most hollywoodi csúcsprodukciók látványtervéért felel. Noha jövőjét továbbra is filmes vonalon képzeli el, a divatbemutatóknak sem intett végleg búcsút. Idehaza a Werk Akadémia fiataljaiba csöpögteti a rendezvényszervezés csínját-bínját, egy-egy nagysikerű rendezvény erejéig keresztapaságot vállal, vagy a magyar közízlést fejleszti, építgeti.





ALMAF