Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje

S. Hegyi Lucia, divattervező, Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje

Kitüntető figyelem

S. Hegyi LuciaSólyom László, köztársasági elnök 2007. augusztus 20.-án a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjét adományozta S. Hegyi Luciának, Magyarország egyik legjelentősebb divattervezőjének, aki az Első Magyar Divattervezők Szövetségének egyik alapító tagja és egyben alelnöke is. S. Hegyi Lucia a „divattervező-iparművész” kategóriában kapott kitűntetését Dr. Hiller István, oktatási és kulturális minisztertől vehette át ünnepélyes keretek között, az Iparművészeti Múzeumban, az államalapító Szent István ünnepén.


Náray Tamás, divattervező, Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje

A francia elegancia hazai képviselője

Náray TamásA Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjét vehette át Náray Tamás, divattervező 2007. augusztus 20.-án, a budapesti Iparművészeti Múzeumban tartott Szent István napi ünnepségen. A díjat Sólyom László, köztársasági elnök megbízásából adta át Dr. Hiller István, oktatási és kulturális miniszter hazánk három neves divattervezőjének, hiszen Náray Tamás mellett S. Hegyi Lucia és Zoób Kati, divattervező is átvehették a megtisztelő kitüntetést. A divat talán újra helyet kap a hazai kulturális élet palettáján.


Zoób Kati, divattervező, Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje

Zob KatiHungarikum születik?

Zoób Katinak, hazánk nemzetközi hírű divattervezőjének - ruháit már a legendás és elegáns londoni  Harrod's is árulja - 2007. augusztus 20-án a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjét adta át Dr. Hiller István oktatási és kulturális miniszter, Sólyom László, köztársasági elnök megbízásából. A budapesti Iparművészeti Múzeumban ugyaneznap vehette át a díjat S. Hegyi Lucia és Náray Tamás divattervező is, olyan művészek mellett, mint Palya Bea énekesnő, Eszenyi Enikő színész-rendező, Schell Judit színésznő, valamint Alföldi Róbert színész-rendező.


Náray Tamás, divattervező

NárayTamásAki a rózsát szereti…

Alázat, fegyelem, tehetség, karizma… – sorolhatnánk, mind-mind a siker alapkövei. Náray Tamás külkereskedelmi közgazdászként főnöki javaslatra vágott neki az ipari formatervező szaknak. Eleinte divatbemutató rendezőként, a honi modellképzés úttörőjeként híresült el, neve hosszú időre összeforrt a Magyar Divatintézettel. Ösztöndíjasként került Ted Lapidus-höz. Párizsi karrierjének búcsút intve a rendszerváltás után tért haza, nem bánta meg, de azért mást várt. Húszéves pályafutása csúcsán, egy Lovagkereszttel a tarsolyában, még mindig azt vallja: „Egy divattervező akkor jó, ha megveszik és hordják a ruháit.”.





ALMAF